top of page

Перша Ювілейна Міжкрайова Пластова Зустріч (ЮМПЗ’57)

3-5 серпня, 1957 року

І-ша Ювілейна Пластова Зустріч на Пластовій Січі при участі 1200 пластунів і пластунок з Канади та США та 3000 гостей

1957_3-5_08_UMPZ.jpg
Визначні Події: About

І ювілейна міжкрайова пластова зустріч 1957 рік

Альманакс 100 Ліття Пласту

На нових місцях поселення після приїзду з Німеенини і Австрії 1948-50 роках почали творитися і утверджуватися крайові пластові організації (великі в основному в Канаді, ЗСА та Австралії, а менші - на терені Великої Британії, Аргентини і Німеччини)


Було прийнято рішення відбути спільну зустріч пластових організацій Америки і Канади з нагоди 45-ліття пласту.


Зустріч відбулася 30 липня - 3 серпня 1958 рокув Канаді на Пластовій оселі "Пластова січ" в Ґрафтоні, Онтаріо.


Комендант зустрічі пл. сен. Омелян Тарнавський. Число учасників - 1200 (разом з представниками інших організацій і гостей - 2000 осіб) .


На зустрічі також були присутніми представники молодечих, громадських організацій. Ця перша велика пластова зустріч у новому світі мала всі ознаки нових умов, в яких опинилася українська еміграція, а з нею пласт. 


Великі комунікаційні можливості дозволили прибути на цю зустріч небувалій досі кількості пластунів і пластунок з ЗСА. 


Порівняно легка можливість набути таборовий виряд перемінила терен зустрічі у зразково обладнане таборове містечко. 


Вміло складена і дбайливо підготовлена програма стрінулася з високою оцінкою численно зібраної української публіки. 


Поваги і достоїнства додала зустрічі рівночасно присутність на ній двох головних головних постатей українського Пласту: засновника пласту Д-ра Олександра Тисовського - Дрота і довголітнього голови центрального пластового проводу начального пластуна Северина Левицького - Сірого Лева. 


Клич зустрічі: "Не ти, не я, а ми"

Тема: Мандрівка областями України. 

На площі, на тлі великої мапи України, були позначені всі області країни, прикрашені гербами цих земель, виготовленими куренями УПЮ.


Юначки були одягнені у строї різних регіонів України. Програма ЮМПЗ включала також спортивні змагання, теренову гру, мандрівки та інші пластові заняття. 


Ця зустріч, яко охопила великі маси пластунства з Канади і Америки, своїм змістом і стилем переведення, а також дбайливо приготованою програмою отримала високу оцінку численно зібраної української громади. 


Альманах 100-ліття Пласту (2012) 

Визначні Події: About

VII Ювілейна Міжкрайова Пластова Зустріч (1987)

Альманакс 100 Ліття Пласту 2012р

VII ЮМПЗ приурочено 75-літтю Пласту. Відбулася ця зустріч 8-23 серпня 1987 року на оселі " Пластова Січ", Ґрефтоні, Канада


Клич зустрічі: "Шлях до одности Пласту в змагу за батьківську землю, за віру Христову. Комендант зустрічі-пл.сен. Орест Джулинський. Число учасників зустрічі - 1210 пластунів і пластунок. 


Зустріч проводилася в три етапи: 8-17 серпня - Табори УПЮ на Пластовій оселі Батурин ( Квебек), серед дикої природи в Альгонквін Парку (Онтаріо), що включали вмілості прогульки на канойках, на понтонах, по порогах. Табір УСП - вітрильництво на річці Сент Лорец (Онтаріо)


17-19 серпня- Отава (Онтаріо). 

Програма в Отаві включала вимарш вулицями міста, відвідини українських місць, зустріч з канадськими політиками перед парламентом, (серед них був член канадського парламенту пл.сен. Андрій Вітер), забаву. 


19-23 серпня на оселі Пластова Січ. Відбувся змаг, виставка проектів, дефіляда, ватра. Під час третього етапу вперше харчування було влаштоване централізовано, на професійній кухні. 


На всіх етапах гуртки юнаків і юначок формувалися з представників різних гуртків, куренів, станиць, країв. Це також відбувалося вперше, оскільки раніше кожен представляв осередок з якого приїхав.


Оркестра на дефилядах під час другого і третього етапів додавала урочистості до атмосфери свята. 


З нагоди зустрічі було створено пісню "Маршируєм в струнких лавах" (музика Остапа Гавалєшки, слова Василя Коваля). 


Незабутнє з пластової ватри- виступ пластового гумориста Пупчика (пл. сен. о. Андрія Чировського, ЧК), який представив нову книжку "Життя в Пласті і як його оминути".


Під час цієї Зустрічі було вперше використано комп'ютер для адміністративних потреб. 

Визначні Події: About
ЮМПЗ_2007.jpg

ЮМПЗ 2007

4-ого до 19-ого Серпня 2007р.

3-ій, заключний Етап зустірічі відбувався на Пластовій Січі 16-19 серпня, 2007

Інформація про зустріч 

Світлини

Визначні Події: About
bottom of page