top of page
55.jpg

Пластовий Закон

 1. Пластун словний.
  Один раз даного слова дотримується, незважаючи на перепони.

 2. Пластун сумлінний.
  Кожне діло, за яке добровільно взявся, виконує по змозі якнайліпше.

 3. Пластун точний.
  Дотримується визначених меж початку чи кінця якогось заняття або виконання дорученого завдання.

 4. Пластун ощадний.
  Без потреби і користі не витрачає ні грошей, ні часу, ні енергії. Якщо щось залишається, зберігає на той час, коли буде потрібно.

 5. Пластун справедливий.
  Він без вагання признає і віддає кожному все, що тому належить. У кожному змаганні дотримується засад "чесної гри".

 6. Пластун увічливий.
  Допомагає у добрій справі, якщо є потреба, уступає, кому слід, першість і гарно поводиться з усіма. Його увічливість не повинна робити враження принизливості, бо це супуеречить лицарським законам.

 7. Пластун братерський і доброзичливий.
  Почуває себе братом усіх пластунів, а також інших людей. Він не дошкуляє нікому, не кривдить живих істот. Працює у відповідності до своїх сил для добра, скріплення і розвитку власного народу, без сліпої ненависті до загалу членів іншої національної спільноти.

 8. Пластун зрівноважений.
  Не діє ніколи під впливом хвилинних настроїв (гніву, розпачу тощо).

 9. Пластун корисний.
  Займається тим, що приносить чесну і справжню користь собі самому та іншим. Також цінити і шанує працю інших людей. Він визнає значення праці у такій послідовності: праця для розвитку всього людства; праця для власного народу, праця для себе самого.

 10. Пластун слухняний пластовій старшині.
  Слухається пластової старшини згідно з обов'язуючими правильниками. Після сумлінного виконання наказу, він може висловити критичну думку щодо доцільності цього наказу. Не виконує наказу, який є незгідний з пластовим законом.

 11. Пластун пильний.
  Ніколи не пропускає нагоди навчитися чи довідатися чогось корисного для розвитку свого духу, своєї працездатності. Спостерігає за довколишнім світом і помічає усі дрібні деталі та зміни, що відбуваються у ньому.

 12. Пластун дбає про своє здоров'я.
  Шанує і плекає здров'я як цінність і передумову своєї працездатності. Не робить нічого, що могло б підірвати його сили або спинити розвиток організму. Він підпрємливий, енергійний і вірить у свої власні сили.

 13. Пластун любить красу і дбає про неї.
  Намгається допомагати красі оточення своїм виглядом, одягом, вчинками, мовою, визнаючи правила доброї поведінки, гарної мови і поширює це знання власним добрим прикладом.

 14. Пластун завжди доброї гадки.
  Не розгублюється і не падає у розпач навіть у найважчих умовах. Завжди спокійний, схильний до веселощів, а у небезпеці - відважний.

Пластовий Закон: About
bottom of page