top of page
IMG-20200824-WA0016.jpg

Капличка

Капличка: About
Капличка: Gallery
igor stetsura.jpg

Ігор (Іко) Стецура

Архітектор Каплички

Ігор (Іко) Народився у Львові, 8 квітня,1932 року.

Після війни сімя Ігора емігрувала до Канади. Подорожуючи останнім курсом корабля USS Marine Falcon, вони прибули на пірс 21 у Галіфаксі,  у 1948 р. Їхня родина була однією з 200 осіб, призначених до Летбріджа, Альберта, які приїхали до Канади для вирощування цукрових буряків.

В 1952 році Ігор переїхав до Торонто. В 1963 році закінчив університет Торонто зі ступенем бакалавра архітектури.

Ігор мав три велику любов до архітектури і залишив велику архітектурну спадщину в Онтаріо. 

У 1963 році Пластовий провід звернувся до Іка збудувати каплицю на Пластовій оселі “Січ” у Ґрафтоні.

Протягом останнього року в архітектурній школі університету Торонто, і після обширних історичних досліджень на цю тему, Ігор спроектував капличку на Пластовій Січі під відкритим небом (open-air chapel) за  ідеєю "простої дерев'яної структури у традиційному та адаптованому стилі".


Кожного року під час літнього сезону отці душпастирі Свято-Миколаївської парафії віправляють Богослуження в каплиці для таборовиків і мешканців оселі.

У 1973 році Ігор збудував також каплицю на Сумівській оселі “Веселка” в Актон, Онтаріо.

Отець Володимир Івашко, засновник Пласту в Канаді, звернувся до Ігоря збудувати церкву Св. Володимира у Pike Lake, Saskatchewan у 1986 р. за що Ігор Стецура отримав нагороду від Wood Council of Canada.

У відпочинковій околиці Cawaja, Ігор закінчив будову церкви Свв. Володимира і Ольги в 1989 році.

За будову церкви Різдва Пресвятої Богородиці в Niagara Falls отримав нагороду Merit Award від Canadian Wood Council of Canada.


Особлива любов Ігора до дерев'яних церков, яким він віддавав стільки себе, уособлювала його пристрасть до архітектури та просування деревини як архітектурного дизайну та життєздатного будівельного матеріалу. Його проекти включали багато будинків для людей похилого віку, офісних будівель та приватних резиденцій по всьому Онтаріо.


Цікаво, що дослідження Ігоря щодо дерев’яної церковної архітектури відкрили для нього загадку про його походження.


Його дідусь по материнській лінії, Іван Головка, був також видатним будівельником дерев’яних церков, які досі стоять в Україні. 


Ігор дізнався про це лише після того, як сам став архітектором. Серед інших, Іван Головка побудував у Дачніві дерев’яну церкву, яка була закінчена після його смерті 1929 року і стоїть донині.

Історія розповідає, що Іван Головка тяжко травмувався на будові церкви в Дачніві в грудні 1923 р. Його завезли на кінських вагонах до Львова, подорож, яка тривала тоді три дні, і він помер у віці 47 років, напередодні Різдва, 24 грудня 1923 року.


Ігор був Пластуном 
Про історію вступу Ігора до Пласту, можна почитати на вебсайті Пластова Історія тут


Ігор (Іко) Стецура помер 23 травня 2021 року в Тороно.


Пластун (Бурлака) Іко Стецура залишив нам усім велику спадщину українських дерев’яних церков, котрими наша українська спільнота завжди буде пишатися.

Капличка: About
bottom of page